<<  4", 5", 6", 7", 8" ve 10" Döküm ve Çelik Dalgıç Pompalar >>
.
     
 

Dalgıç pompalar özellikle sprink ve sulama sistemleri, su temini, ısı pompası uygulamaları, kirli veya temiz suların basınçlandırılması ve yer altı sularının düzeylerinin kontrolü sırasında kullanılmaktadır. Ayrıca fiskiyeler ve süs havuzlarında da bu dalgıç pompalarından yararlanılabilmektedir.


Dalgıç pompalarının uygulanılabildiği yerler küçük boyuttaki keson ya da derin kuyular ve tünellerdir. Bakım yapılmasına gerek duyulmaması ve sadece akışkana tamamen daldırılarak kullanılabilmesinden dolayı yer hazırlığı yapmaya gerek yoktur. Sadece akışkan içerisinde çalışabildiğinden titreşime ve gürültüye sebep vermezler, konforlu bir iletişimin gerçekleşmesini sağlarlar. Ayrıca motor ve pompa kullanıcı tarafından müdahaleye gerek duyulmayacak şartların varlığı, kullanıcıdan kaynaklı arızaların ortaya çıkması yok denecek kadar azdır.


Dalgıç pompalarının tek kademeleri olduğu gibi kanalizasyon, drenaj, çamur basmakta ve genel endüstride kullanılabilir. En küçük dalgıç pompa olma özelliğine sahip olan modellerde en popüleri akvaryum pompalarıdır. Derin kuyularda ve sondajlarda su çıkarabilmek için kullanılan pompa modeli ise kademeli dalgıç pompalarıdır.